English French German Italian Japanese Chinese Russian Spanish
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Son Makaleler
Facebook
Haber Bülteni
Ad Soyad :
E-Mail :
Şubemiz Sistemlerinde Bakım ve Onarım çalışması yapıldı.
Pazar, 02 Ekim 2016
Şubemiz Sistemlerinde Bakım ve Onarım çalışması yapıldı.

         Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Artvin Şubemizin Anten ve Cihaz sistemlerinde 1-2 Ağustos Günlerinde Bakım ve Onarım çalışmaları yapılmıştır. Yapılan bu çalışmalar ile  Şubemizin Haberleşme kabiliyeti her türlü çalışmaya uygun hale getirilmiştir.

      İlimizde yaşanan ağır kış şartları ve akabinde karşılaşılan fırtına neticesinde Anten sistemlerinde hasar meydana gelmişti. Şubemiz konumu itibari ile bu tür hava muhalafetlerine açık bir noktada olması özellikle alt bandlarda çalışan dipol ve Deltaloop tipi antenlerimizin kopmasına neden olmuştu. Bunun ile birlikte 10-15-20m Yagi Antenimizin Rotor sisteminde de  yaşanan bir problem nedeniyle anten yönlendirilemiyordu.

     1-2 Ağustos 2015 günlerinde  Şubemize bu sistemlerin onarımında yardımda bulunmak üzere gelen TA7K, TA7Q, TA7OM ile Şube yönetici ve üyelerimizin de yardımları ile birlikte tüm sistemleri tekrar elden geçirerek anten sistemlerindeki arızaları onardık. Alt bandlar Deltaloop Antenler ile sisteme dahil edildilerek üst bandlar da geçtiğimiz sene aktif ettiğimiz  Full Size 7 Eleman 10-15-20m Yagi Antenimize de bakım yapıldı. Yagi Antenimizin Rotor sisteminde zaman zaman ortaya çıkan arıza giderilerek rotora da aynı zamanda bakım yapılıp çalışır hale getirildi.  

    TRAC Artvin Şubemizin  Haberleşme kabiliyeti imkanlar ölçüsünde artırılmaya devam edilecektir. Halen kurulu bulunan 10-15-20m 7 Eleman Yagi, 40m Delta Loop, 80m Deltaloop, 80-40-20-10m Windom Anten, 0-30 Vertikal Anten, 2m -70cm Yagi ve Verticall Anten Sistemleri ile  KW Anten Tuner, KW Linear Amlifier ve ICOM HF Ekipmanlarla donatılmıştır.

 

    Şubemizin kapısı çalışma yapmak isteyenlere açıktır. Bol DX ve QSO lar dileriz.

      TRAC ARTVİN Şube Başkanlığı

 

 

Etiketler: Yagi,Beam,Antenna,rotor,YM9KM,TRAC Artvin şubesi,Artvin,şube,role,
Yorumlar
Yorum Yazın
İsim:
E-Mail:
Web site / Blog:
Mesajınız:
35 + 43 =